“Biz spora gönül vermiş bir belediyeyiz”

Haberin Detayı İçin Tıklayınız.

“Biz spora gönül vermiş bir belediyeyiz”

Kahramanmaraş Metropol ilçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Spor gönül işidir. Bizde spora gönül vermiş bir belediyeyiz. Her zaman sporsever gençlerimizin yanındayız” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarları Derneği Başkanı, Çukurkuyu Belediyespor Onursal Başkanı Dursun Özçelik 12 Şubat ve 15 Temmuz ruhunu yaşatan Çukurkuyu Belediyespor kulübüne desteklerinden dolayı Merkez ilçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e plaket takdim edildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarları Derneği Başkanı Dursun Özçelik başkanlığında Yönetim Kurulu üyesi Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü İlker Yiyen ve Ömer Lütfi Güldoğanla birlikte Metropol ilçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’i makamında ziyarette futbol üzerine sohbet gerçekleştirildi. Türkiye de Yaşanılan Darbe girişimine karşı ilk kurşunu sıkan Kahraman şehit Ömer Halisdemir’in Ailesinin yaşadığı Niğde’nin Bor ilçesi Çukurkuyu Belediyesinin takımı Çukurkuyu Belediyespor’a Forma, Ayakkabı, top, antrenman malzemeleri destekte bulunan Merkez ilçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e teşekkürlerini dile getiren Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarları Derneği Başkanı Dursun Özçelik, “Darbe girişimine karşı ilk kurşunu sıkan Ömer’in kahramanlığı tartışılmaz. Milletimize vatanımıza yakışır bir harekette bulundu. Türk insanının ne kadar duyarlı olduğunu burada görmüş oluyoruz. Ömer yerinde ve zamanında bu müdahaleyi yapmamış olsaydı belki binlerce insan ölecekti. Herkes bunun çok iyi farkında gerekli değeri de gösterdikleri için bütün vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Sizin gibi sporu seven spor yapmaya teşvik eden bir Belediye Başkanımız’da ayakta durmaya çalışan kulübümüze destek verdiniz. Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş’a geldiler ve 12 Şubat turnuvasına katıldılar. Sizleri de ziyaret etmek istediler ama nasip olmadı. Sizlere çok selamları var. Şükranlarını iletiyorlar” dedi.   

“ÖNEMLİ OLAN İNSANA YAPILAN YATIRIMLARDIR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Metropol ilçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Bizde yöneticiler olarak yol, kaldırım ve park gibi birçok şey yaparız. Fakat en önemli yatırım insanlara olan yatırımdır. Daha açık bir sözle böyle bir ortamda ülke şartları içerisinde ne kadar gencimiz spor yaparsa o kadar gencimiz kötü alışkanlıklardan uzak duracak demektir. Bizim de esas vizyonumuz görevimiz odur. Siz gençlerimizin vatanına, Milletine ve bayrağına bağlı gençler olarak kötü alışkanlıklardan uzak durup spor yaparak hem ülkemize hem de Kahramanmaraş'ımıza daha hayırlı, sonraki dönemde daha başarılı hizmetlere imza atacaksınız. İnşallah bu ülkeye yakışır gençler olarak yetişmeniz lazım. Spor gönül işidir. Bu tür sportif faaliyetlere gönülden bağlı değilseniz çok fazla bir anlam ifade etmez. Ama bizim gibi bu tür sportif faaliyetlere gönül vermiş insanlar için bu bir hastalıktır emin olun. Bu hastalık gençlerin ve kulüplerin başarılarıyla tedavi edilecektir. Elimizden geldiğince yanlarında olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.(HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner94