Ahmet Özdemir, ''Bayrağımıza uzanan o ellerini kırarız!''

Avrupa Parlamentosundaki konuşması sırasında Türk bayrağı yırtan Yunan vekil Ioannis Lagos'a, tepkiler çığ gibi büyüyor. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, '' Bayrağımıza Uzanan O Ellerini Kırarız!'' dedi.

Ahmet Özdemir, ''Bayrağımıza uzanan o ellerini kırarız!''

Ahmet Özdemir yaptığı açıklamada, ''Avrupa Parlamentosunda Yunanlı Parlamenter olduğunu söyleyen bir soytarı tarafından Şanlı Bayrağımıza yapılan küstah ve çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bunu yapan kim olursa olsun haddini bildirmesini bir Türk evladı olarak çok iyi biliriz. Bayrağımız inmeyecek, Ezanlarımız susmayacak'' dedi. Yine AK Parti Kahramanmaraş milletvekillerinden de tepkiler geldi. İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, ''Arif Nihat Asya'nın bayrak'' şiirini paylaştı.

Türkiye'den tepkiler peş peşe gelirken, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı da Lagos'un eylemini kınadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yunanistan, ulusal sembolleri aşağılayan tüm eylemlere karşı olduğu gibi, Türk ulusal sembolünü aşağılama eylemini de en güçlü şekilde kınıyor. Neo-Nazilerin temsilcilerinin kabul edilemez eylemleri, Yunan ve Avrupa geleneklerinden uzaktır ve Yunan toplumunun oylarıyla parlamentodan kovduğu Altın Şafak davası sanığının kendi reklamını yapma girişimidir. Neo-Naziler sadece kendilerini temsil ederler"

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER