Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesinden İdlib’e Yardım Tırı

Göksun lçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Şubesi ve din görevlileri ile hayırsever halkımız tarafından hazırlanan yardım Tır’ı Suriye’nin İdlip şehrine ulaştırılmak üzere Kahramanmaraş’tan uğurlandı.

Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesinden İdlib’e Yardım Tırı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı' nın işbirliğiyle sınır ötesinde bulunan Suriyelilere ulaştırılmak amacıyla hazırlararn insani yardım malzemeleri "Yolun İyilik Olsun" adı altında organize edilen kampanya kapsamında Göksun İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Şubesi, din görevlileri ve hayırsever halk tarafından katkı sağlandı.

Göksun Ulu Cami Müezzini Hasan Aksoy’un okuduğu Kur’an tilavetiyle başlayan programda konuşan  İlçe Müftüsü Mustafa Altun, “Mübarek üç aylar içerisindeyiz. Bu ilçede yaşayan insanlar olarak, tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Bizlere bu mutlu anı yaşatan Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun. Rabbim kampanyamıza destek veren Kadim ilçemizin halkından ebeden razı olsun. Bu organizede büyük emeği olan Din Görevlileri adına Osman Güzel hocama teşekkür ediyoruz.” dedi

İçeriğinde çeşitli yardım malzemeleri  bulunan Yardım TIR’ı Kahramanmaraş Altınşehir Kuyumcular Kompleksinden İdlibe uğurlandı. Uğurlamaya Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekin, Müftü yardımcıları, Dulkadiroülu İlçe Müftüsü Ali Canbolat, Onikişubat İlçe Müftüsü Süleyman Yavuz, Göksun İlçe Müftüsü Mustafa Altun, Kuyumcular oda başkanı  Hacı Mustafa Öz, Diyanet Sen Göksun İlçe Başkanı Osman Güzel, Türkiye Diyanet Vakfı'nın temsilcileri ile kuyumcu esnafları katıldı.

Yardım Tır'ı İdlib Bölgesinde çadırda yaşamakta olan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere dualar eşliğinde yola çıktı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2022, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180