Zirve Tektsil'i su bastı

Önceki gün Kahramanmaraş’ı etkisi altına alan yağmur suları Kayseri Karayolu üzerinde faaliyet gösteren Zirve Tekstili bastı. Sel suları ile mağdur olduklarını belirten Zirve Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arpasatan, müracaat etmelerine rağmen yetkililerin duyarsız kaldığını ve üretim yapamadıklarını belirtti.

Zirve Tektsil'i su bastı

Kahramanmaraş merkezde yağmurun etkili bir şekildeyağmasıyla oluşan sel suları Kahramanmaraş-Kayseri Karayolu üzerinde faaliyetgösteren Zirve Tekstil’in içine kadar girdi. Yazılı bir açıklama ile zararauğradıklarını belirten Zirve Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve Kasiad BaşkanıAli Arpasatan zararlarının tanzimi için kanuni haklarını da kullanacaklarınıifade etti.

Yazılı bir açıklama konuyu kamuoyuna duyuran Arpasatan şuifadeleri kullandı, “Yatırımların, istihdamın ve üretimin bu kadar mühim olduğubir dönemde yaşanan sorumsuzluk ve vurdumduymazlıklar nedeniyle maaleseffabrikamızı dün gece su basmıştır. Bu durum ilk defa yaşanmamaktadır. Her şeyfabrika önünde yer alan (Av.Mehmet Ali KISAKÜREK Bulvarı) yolun yükseltilmesi,duble yol olarak yapılmasıyla başladı. Ayrıca yolun ikiye bölünmesinden sonraherhangi bir kavşak yapılmadığından devamlı araçlar ters yöne girmekte, budurum çok sayıda maddi hasarlı trafik kazasına ve can kaybına neden olmaktadır.Her kazadan sonra trafik polisleri fabrikamızın kamera kayıtlarınıistemektedir. Yolun yükseltilmesi sonucunda fabrikamız yola göre daha alçak birseviyede kaldığından bütün yağmur suları sel olup fabrikamızın içine dolmakta,enerji hatlarına zarar vermekte, yüksek gerilime sahip işletmemizde çalışan personellerimizitehlikeye atmaktadır. Bu nedenle duran üretim sonucunda ise şirketimizeekonomik kayıplar yaratmaktadır. Bu durumu yolun yapılma çalışmalarıbaşladığından beri Büyükşehir Belediyemize bağlı Kaski Genel Müdürlüğünedefalarca yazılı ve sözlü olarak bildirmemize rağmen, yapılan işlemler sadecefabrikamız su baskınına uğradığında müdahale edilmesinden ibaret olmuştur. Dünyaşanan olaya rağmen halen bir önlem alınmamış durumdadır ve bu olay bir ilkdeğil, şimdiye kadar fabrikamız çok sayıda su baskınıyla karşılaştı. Yapılanyolun altyapısı yetersiz olduğundan her su baskınından sonra bir önlemleralındığı söylenmekte fakat alınan önlemlerin o anı kurtarmaktan ibaret olduğudiğer su baskınında ortaya çıkmaktadır. Sanayici ve yatırımcı bir şirket olarakistihdamı arttırma yolunda biz ülkemiz için elimizden geleni yaparken maalesefyerel yönetimlerden gerekli desteği alamıyoruz. Bu konudaki şikayetlerimizi enüst seviyedeki mercilere taşıyacağımızı ve oluşan zararlarımızın tazmini içinhukiki yollara başvuracağımızı belirtmek isterim.  Dün geceki su baskını olayında tek tesellimizgerek elektrikten gerekse baskından dolayı can zayiatının olmamasıdır.” HABER:RESÜL KÖMÜ

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER