“Yetiştirerek Yetiş” Etwinning Projesinde Sona Gelindi

Kuruculuğunu Onikişubat Şirinler Anaokulu öğretmeni Rahime Doğan’nın ve Fatmalı Yeşilkent İlkokulu anasınıfı öğretmeni Yüksel Arık’ın yaptığı yetiştirerek yetiş isimli eTwinning projesinde sona gelindi.

“Yetiştirerek Yetiş” Etwinning Projesinde Sona Gelindi

2021 Şubat ayında Okulumuz Şirinler Anaokulu 5(F) Papatyalar sınıfı öğretmeni Rahime Doğan ve öğrencileri Kahramanmaraş’tan 10 ortak okul ile birlikte “Yetiştirerek Yetiş” adlı eTwinning projesine başlamışlardı. Projede” bitkileri seven, doğayı seven, canlı yaşamı için toprağın, suyun önemini bilen, doğaya sahip çıkan bireyler yetiştirmeyi amaçlanmıştı”. Bu projeyle 5-11 yaş çocuklarının bitki yetiştirme konusunda bilgi sahibi olmaları, kendi bitkilerini yetiştirmeleri, yetiştirdikleri bitkilerin sorumluluklarını alma yetilerini kazanmaları, bitkilerin insan yaşamı ve doğadaki diğer canlılar için önemini farketmeleri gibi becerileri kazanmaları hedeflenmişti. Yapılan çeşitli etkinlik ve uygulamalarla bu amaç ve hedeflere ulaşım sağlanmıştır.

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve Şube Müdürü Halil Akyürek Papatyalar Sınıfı öğrencilerini ziyaret ederek proje ile ilgili keyifli bir sohbet ortamı oluşturdular. Panolar ve yıl içinde yapılan çeşitli çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldılar. Yapılan çalışmaların pandemi şartlarında gerçekleşmesinin çocukların psikolojileri üzerinde rahatlatıcı etkilerinin yansımalarını gözlemlediklerini ve buna benzer çalışmaların da hayata geçirilmesi için çabaların devam etmesi temennisinde bulundular.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Temel Eğitim Şube Müdürü Halil Akyürek, Okul Müdiresi Zeynep Kaya ve Müdür Yardımcısı İbrahim Etem Köse tarafından öğrencilerim katılım sertifikaları takdim edildi.

Ülkemizi etkileyen pandemi sürecinde her türlü güçlüğe rağmen “Yetiştirerek Yetiş” eTwinning Projesinde yer alan Papatyalar Sınıfı öğretmenimiz Rahime Doğan’a, proje ortaklarına, öğrencilere ve velilere katkı ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür edildi. (HABER: BURHANETTİN BÜYÜKKOL)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER