Üniversitelere Expo protokolü!

Onikişubat Belediyesi Kahramanmaraş’ın 2 üniversitesi ile protokol imzalayarak EXPO 2023’ü renklendirecek.  

Üniversitelere Expo protokolü!

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023 hazırlıklarına hızla devam ediyor. Sütçü İmam Üniversitesi ve İstiklal Üniversitesi ile yaptığı EXPO 2023 işbirliği sözleşme protokolü için Rektörler ile bir araya geldi.

“EXPO KAHRAMANMARAŞ’IN AYNASI OLACAK”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023’ün Kahramanmaraş’ın turizmine ve tanıtımına çok değerli katkılar sağlayacağını belirterek, "Expo 2023 projemiz gerçekten Kahramanmaraş’ımızın geleceğini çok daha farklı noktalara taşıyan, tabir yerindeyse bir üst seviyeye, bir üst lige çıkartacak olan çok önemli bir proje. Kahramanmaraş’ın parlayan yansıması, aynası olacak” dedi.

“EXPO 2023’ÜN DAHA VERİMLİ GEÇEBİLMESİ İÇİN BİZ DE KATKI SUNACAĞIZ”

KİÜ Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül’de, Expo 2023’ün Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, "Expo 2023 Uluslararası Botanik Sergisi Kahramanmaraş’ta düzenlenecek. Öncelikle bu organizasyonun Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek olmasından dolayı duyduğum memnuniyeti dile getirmek ve Hanefi Başkanın şahsında emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

“ÜNİVERSİTENİN İMKÂNLARI ŞEHRİN İMKÂNLARIDIR”

Expo 2023 projesinin tarih, kültür ve coğrafyasıyla önemli bir şehir olan Kahramanmaraş’ın dünyaya tanıtılmasına katkı sağlayacak çok önemli bir proje olduğunun altını çizen Rektör Can, “İnşallah bu projenin süreçleri içerisinde Kahramanmaraş’ın büyük bir dünya şehri olduğunu herkese göstermiş olacağız. Şehri ilgilendiren her mesele üniversitemizin meselesidir.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER