Türkler Geliyor ekibi başkonuş'a çıkarma yaptı!

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizisnin başarılı yapımcısı Mehmet Bozdağ tarafından kaleme alınan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı sinema filmi ekibi, Serhan Erdoğanyılmaz'ın çabalarıyla Başkonuş'a çıkarma yaptı.

Türkler Geliyor ekibi başkonuş'a çıkarma yaptı!

Kahramanmaraş'ın turizm elçisi olma yolunda başarılı çalışmalara imza atan Serhan Erdoğanyılmaz, Türkler Geliyor sinema filminin Kahramanmaraş galasını oyuncularla birlikte yaptırdı. Başkonuş'un ve Kahramanmaraş'ın tanıtımı için Kuruluş Osman dizisinde Başkonuş yaylasının adını geçirmesinin ardından bir bölümünün de Başkonuş'ta çekileceği ifade edildi. 

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı ekibi ilk olarak Kervan Han’da Kahramanmaraş mutfağını tadarken, dünyaca ünlü Maraş dondurmasını kesti. Sami Kervancıoğlu'nun dondurma şovu sonrası ekip, düzenlenen galada filmi çok sayıda Kahramanmaraşlı vatandaşlarla birlikte izledi. Ertesi gün ise Başkonuş'a çıkarma yapan ekip, yaylayı gezdi.

Dizinin başrol oyuncularından Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesine konuşan Emre Kıvılcım, ''Benim çok etkilendiğim iki yerden birisi Kahramanmaraş oldu. İlki İstanbul'da kimsesiz çocuklarla birlikte yaptığımız izlemeydi. Burası da beni çok etkiledi. İnanılmaz karşılandık. Çocukları mutlu ettiğimizi görmek bizleri de mutlu etti. Başkonuş'un zaten oksijeni yeter. İstanbul'da biz böyle temiz havayı bulamıyoruz. Sessiz sakin ve kafa dinlemek için çok güzel bir yer. Kahvaltı yapmıştık ve her şey doğal. Bizim İstanbul'da arayıp bulamadığımız ortam. Burada bulunmaktan çok keyif alıyoruz'' dedi. 

Filmin yaklaşık bir yıllık bir hazırlık süreci olduğunu belirten Oyuncu Levent Özdilek, ''Bizler bütün oyuncular olarak sabah 9'da başlıyorduk. Sporla birlikte sonra at biniyorduk. Zaten 70 tane at vardı. Kazakistan'dan gelen özel bir dövüş ekibi var. Filmde çok aksiyon sahnesi olunca onlarla çalıştık'' dedi.

Kahramanmaraş'a çocukken ailesiyle geldikleri dışında 10 yıl önce devlet tiyatrosunda iken geldiğini söyleyen Özdilek şunları kaydetti;

''Çocukluğumdan sonra çok değişmişti zaten ama şu anda müthiş olmuş. Başkonuş  zaten olağanüstü. Beni burda bıraksalar burada yaşarım.''

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

siteye gitmek için tıkla

banner79

banner77

banner78