Tehlike kapıda!

Dünya Sağlık Örgütü, önceki gün bir açıklama yaparak dünya genelinde Koronavirüs vakalarına bağlı ölüm sayısının tekrar tırmanışa geçtiğini duyurdu ve uyarıda bulundu. Kahramanmaraş'ta ki rakamlarda adeta bu açıklamaları doğruladı.

Tehlike kapıda!

İki katına yükseldi

Dikkat edelim!

Şubat ayında normalleşme sürecine geçilirken yüzbin de 32.9 olan vaka sayıları tam bir ay sonra Kahramanmaraş'ta neredeyse iki katına çıkarak, 67.37'ye yükseldi. Kentte riskli bölge ve vaka artışı yaşanan yerler alarm vermeye başladı.

Koronavirüs vakalarının ilk süreçte en çok görüldüğü illerden birisi olan Kahramanmaraş'ta, vakalar önceki süreçteki gibi tırmanışa geçti. Son dönemde Türkiye’de virüs yasaklarının gevşetilmesiyle birlikte vaka ve ölüm sayısında artış hızlanırken Dünya Sağlık Örgütünden gelen uyarıda, vaka sayısının yüzde 8 arttığını ve Avrupa’da bu oranın yüzde 12 olduğu, DSÖ’nün takip ettiği 6 bölgeden de durumun aynı olduğu bildirildi.

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaşırken, vaka ve vefat sayılarındaki korkutan artışı, ağır hastaları 1710'a çıkması, 19 bin 201 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısının 2 milyon 863 bin 882'ye yükselmesiyle duyurdu. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs tablosundaki artışı işaret ederek "Dikkat etmeliyiz. Vaka ve kayıp sayıları hayatımızı, sağlımızı, çaba göstererek kazandığımız serbestliği tehdit ediyor. Geri dönüş yolumuz tedbirdir." uyarısında bulundu.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER