Sular Hastanesinden Akademik İstihdam!

Şehrin en büyük özel hastanesi olan Sular Akademi Hastanesini, İŞKUR İl Müdürlüğü ile yaptığı İşbaşı Eğitim Programı çerçevesinde mevcut istihdam sayısına 43 kişi daha kattı. 

Sular Hastanesinden Akademik İstihdam!

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Kovid-19) ile mücadele sürecinde sağlık sektörünün öneminin bir kez daha anlaşıldığı bu dönemde Sular Akademi Hastanesi, 7 ameliyathanesi, 100 yataklı yoğun bakım ünitesi, 46 acil gözlem yatağı ve 300 yatak kapasitesi ile büyük bir ihtiyaca cevap verecek olurken İşkur ile yapılan protokolle 43 kişi daha Akademiye yelken açtı. 


Hemşire mesleğinde 20, hasta kabul kayıt görevlisi olarak 18 kişi ve ebe mesleğinde 5 kişi olmak üzere toplamda 43 kişi İşbaşı Eğitim Programıyla göreve başlayacak. Bu kapsamda Sular Akademi Hastanesi ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında protokol düzenlendi. Protokolde konuşan Sular Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sular, “Bünyemizde bin personelimizle hizmet vermekteyiz. Bu sayının 2021 yılında bin 500 kişiye ulaşmasını planlıyoruz” ifadelerini kullandı.


“SULAR GRUP HER ZAMAN İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYOR”
İŞKUR İl Müdürü Ali Yüce ise, “Dünyanın ekonomik dar boğazdan geçtiği bu dönemde bizim istihdamında zorluk çektiğimiz beyaz yakalı dediğimiz özellikle eğitimli kesimin istihdamında zorluk çektiğimiz bir dönemde Sular Hastanesi’nin istihdama katkı amaçlı böyle bir projesini İŞKUR aracılığı ile yapmaktan hakikaten çok mutluyum. Sular Grup her zaman istihdama katkı sağlıyor. Bu projenin memleketimize, milletimize özellikle insana hizmet eden, insanı önceleyen, insan sağlığını önemseyen bu tür yatırımların ilimizde ülkemizde artması temennisiyle kursiyer arkadaşlarımıza ve Sular Akademi Hastanemize hayırlı olmasını diliyorum.”


“İSTİHDAM SAĞLADIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ”
Sular Akademi Hastanesinde Başhekim olarak görev yapan Binnur Özkars ise, hastanenin Kahramanmaraş’a hayırlı olmasını temenni ederek, “İstihdama yaptığımız katkıdan dolayı kendimizi çok mutlu hissediyoruz” dedi. (HABER-FOTO: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2021, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90