Şehit Emanetleri Müzesine Ziyaretçi Akını

Bir süre önce açılışı gerçekleştirilen Elbistan Şehit Emanetleri Müzesine ziyaretçi akını devam ediyor. Elbistanlı şehitlerin eşyalarının sergilendiği müzenin son ziyaretçileri ise Tepebaşı İlkokulu öğrencileri oldu.

Şehit Emanetleri Müzesine Ziyaretçi Akını

Elbistan Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Şubesinin bünyesinde bir süre önce açılan Elbistan Şehit Emanetleri Müzesi, adeta ziyaretçi akınına uğruyor. Elbistanlı 44 şehidin görev zamanı ve özel yaşamda kullandığı eşyaları ziyaretçiler tarafından duygu dolu gözlerle izliyor.
Müzenin ziyaretçileri arasında Elbistan Tepebaşı İlkokulu öğrencileri de yer aldı. Okul Müdürü Fikri Kılıç ve okul öğretmenleri ile birlikte müzeyi gezen öğrencilere Elbistan Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ragıp Kul eşlik etti. Başkan Kul, şehit emanetleri hakkında öğrencilere bilgiler aktardı, emanetlerin özel ve manevi değerlerinin anlamını anlattı.
Şehit Emanetleri Müzesinin de hayatın içindeki en anlamlı okullardan biri olduğunu ifade eden Başkan Kul, ziyaretlerinden dolayı, Tepebaşı İlköğretim Okulu Müdürü Fikri Kılıç’a, öğretmenlere ve minik yüreklere teşekkür etti. Ziyaret günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu. (HABER: MUSTAFA KÖMÜ)

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90