MHP'li Aycan'dan, hasta çocuklar için destek çağrısı!

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, lösemili çocuklara destek olunması gerektiğini belirterek; “Lösemi yüzde 85 tedavi edilebilen bir hastalıktır. Erken tanı ve tedavi çok önemlidir. Lösemili Çocukları destekleyelim. Onlara yardımcı olalım. Tüm vatandaşları kan ve kemik iliği vermeye davet ediyorum. Vatandaşları doku ve Organ Bağışı yapmaya davet ediyorum.” dedi. Gazilerin sorunlarına da değinen Aycan, tüm gazilerin maaş ve özlük haklarının eşitlenmesinin uygun olacağını dile getirdi.

MHP'li Aycan'dan, hasta çocuklar için destek çağrısı!

MHP Kahramanmaraş milletvekili Sefer Aycan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 2-8 Kasım'ın Lösemili Çocuklar Haftası olduğunu anımsatarak, lösemi konusunda duyarlılık oluşturulması gerektiğini belirtti.

Aycan, lösemi hastalarında, geçmeyen enfeksiyonlar, sıklıkla ateş çıkması, herhangi bir kesikten sonra kanamanın durmaması, karaciğer ve dalakta büyüme, çok çabuk yorulma gibi belirtilerin görüldüğünü, bunların görülmesi durumunda hemen doktora gidilmesi ve kan tahlili verilmesi gerektiğini bildirdi.

Herkesi kemik iliği ve organ bağışında bulunmaya çağıran Aycan, "Lösemili çocuklara destek olmamız gerekiyor. Onlara kan hücreleri vermek, özellikle de kemik iliği nakli için verici olmak önemli." İfadelerini kullandı.

“Gazilerimizin daha rahat yaşamalarını sağlamak boynumuzun borcudur”

Gazilerin sorunlarına da değinen Aycan, TBMM’de partisi adına yaptığı açıklamada: “Muharip gazilerimiz Kore ve Kıbrıs'ta muharebeye katılmış, Türk'ün kahramanlığını göstermiş, Kıbrıs'ta soydaşlarımıza uygulanan katliamı durdurmuş kahramanlardır. Muharip gazilerimizin sayıları şu an 40 bin civarındadır. Sayıları gittikçe azalmaktadır fakat geride aileleri, eş ve çocukları kalmaktadır. Muharip gazilerimize devletimiz sahip çıkmış ve çıkmaya devam etmektedir fakat muharip gazilerin aylıkları çok düşük kalmıştır; şu an 2.600 TL almaktadırlar. Başka bir kurumdan emekli aylığı almakta olanlara ise muharip gazi aylığı olarak 1.230 lira ödenmektedir. Bugün yaşları 70'e dayanmış muharip gazilerimizin aylıklarını artırarak daha rahat yaşamalarını sağlamak boynumuzun borcudur. Muharip gaziler özlük hakları ve maaş konusunda diğer gazilere göre mağdurdurlar. Bu mağduriyetin giderilmesi, tüm gazilerin maaş ve özlük haklarının eşitlenmesi uygun olacaktır. Onları rahat yaşatmak önemlidir.” dedi. HABER: GÖKHAN DÖKÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER