Mavi Kapaklarla Engellilere Umut Oldular

Kahramanmaraş'ta Gençlik Merkezinde düzenlenen program ile mavi kapaklar karşılığında alınan 10 tekerlekli sandalye engellilerin ailelerine verildi.

Mavi Kapaklarla Engellilere Umut Oldular

Kahramanmaraş'ta mavi kapak kampanyalarına öncülük eden ve bugüne kadar topladığı mavi kapaklarla, 10 binden fazla engelliye tekerlekli sandalye hediye eden Abdülkadir Gülmez, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğünün desteğiyle mavi kapak topladı.

Yaklaşık 300 bin mavi kapak ile 10 tane tekerlekli sandalye alan Gülmez, Kahramanmaraş Gençlik Merkezinde düzenlenen programda engellilerin ailelerine, şehitlerin isimlerinin verildiği tekerlekli sandalyeleri teslim etti.

Tekerlekli sandalyelerden birisine de, geçtiğimiz ay oteldeki cinayet zanlısını almaya giderken uğradığı silahlı saldırıda şehit olan polis memuru Barış Göl'ün ismi verildi. O sandalyeyi de, Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, engelli ailesine verdi.

Maske ve sosyal mesafe kuralları içerisinde gerçekleştirilen programda, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, bu sandalyelerin sıradan bir sandalye olmayıp bir dağ olduğunu maneviyatının yüksek olduğunu vurguladı.

- "İyiliği yaymalıyız"

İyiliği yaymanın ve iyiliğini görünür hale getirmenin önemine değinen Öcal, "Ben bu çalışmayı çok anlamlı buluyorum. Gençlerimizin de iyiliği yaymasını ve görünür kılmasını istiyorum. Çağımızında en büyük hastalığı iyiliğin görünmez hale gelmesidir. Biz iyiliği ne kadar öne çıkartırsak, çağında hastalığını gidermiş olacağız." dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz da, bu projenin bir hayır yarışı olduğunu ve bu geri dönüşüm çalışmasını desteklediklerini söyledi.

- "10 bin 230 tekerlekli sandalye verildi"

Programı organize eden Abdülkadir Gülmez ise 10 engellinin sevincine ortak olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Elhamdülillah bugün de, engelli kardeşlerimizi sevindirdik. Şehitlerimizin isimlerine layık olmak umuduyla, onlara birer fatiha okuyarak, engelli kardeşlerimize sandalyeleri teslim ettik. Bugün ki verdiklerimizle birlikte şu ana kadar 10 bin 230 araba vermiş olduk. Bu arabalara Kahramanmaraş'ta 1983'ten sonraki şehitlerimizin isimlerini veriyoruz. İnşallah bundan sonra da bu çalışmalara devam edeceğiz."

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Yunus Karaman da, şehitlerin ülkenin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda ettiklerini, onların isimlerini yaşatmak için 2 yıldır bu çalışmayı desteklerini belirtti.

Programa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya ve engellilerin aileleri de katıldı.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner94

banner90