Majeed kmtso'da!

Irak'ın Gaziantep Başkonsolosu Hasan Abdulwahid Majeed, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu'nu ziyaret etti.

Majeed kmtso'da!

Başkonsolos Majeed'i makamında kabulünde konuşan Balcıoğlu, Irak'ın Türk sanayicilerinin yoğunlukla tercih ettiği ülkelerden biri olduğunu söyledi. Kahramanmaraş'ın sanayileşme anlamında Türkiye'de önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Balcıoğlu, kentin tekstil alanında Türkiye'de ön plana çıktığını ifade etti.

Kahramanmaraş'ın üretim ve ticaret alanındaki başarılarını Majeed'e anlatan Balcıoğlu, şöyle devam etti:

"Kahramanmaraş Türkiye'nin Akdeniz bölgesinde bulunan bir ili. Kentimiz tarımın yanında iyi de bir sanayi kenti. Türkiye'nin yüzde 36 ipliğini üreten bir kent. Çelik tencerede Türkiye'nin yüzde 70 pazarına sahip bir kent. İddia ediyoruz, Türkiye'de her evde bulunan tencere ve tavanın 3 tanesinden 2''sini biz yaptık. Türkiye'de bayan ayakkabısı üretiminde 2. sıradayız. Aynı şekilde İstanbul Kapalıçarşı'dan sonra altın işlemeciliğinde 2'inci kentiz. Bunların yanında dondurmayı Irak'ın yanında 38 ülkeye satıyoruz. Türkiye'nin yüzde 20 kağıdını biz üretiyoruz ve yeni başladığımız oldukça hızlı yürüdüğümüz yazılım sektöründe hızlı adımlarla ilerliyoruz. "

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180

banner174