Kahramanmaraş’ta fabrikalarda virüs iddiası!

Kahramanmaraş'ta tespit edilmesi sonrasında bazı fabrikalar çalışmalarına ara vererek karantina sürecine girerken, gazetemize gelen istihbari bilgilere göre bazı büyük fabrikaların virüs tespit edilmesine rağmen çalışmaya devam ettiği öne sürüldü.

Kahramanmaraş’ta fabrikalarda virüs iddiası!

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden itibaren çeşitli tedbir ve önlemler alınmaya başladı. Nisan ayı itibariyle virüs yoğunluğu görülürken, zaman zaman sokağa çıkma kısıtlamaları da getirildi.

Kahramanmaraş'ta ise normalleşmeye geçilmesinin ardından cadde ve sokaklarda hareketlilik yaşanmaya başladı. 65 yüstü ve 18 yaş altı vatandaşlar kendilerine izin verilen saatlerde sokağa çıkarak fırsatlarını değerlendiriyor. Tüm bunların yanı sıra, çalışma hayatına devam eden insanları tedirgin eden büyük bir iddia ortaya atıldı. Bazı fabrikalarda koronavirüs tespit edilmesine rağmen, virüs çıkan kişiden başka kimsenin karantinaya alınmadığı ve çalışmaya devam ettirildiği iddiaları öne çıktı.

İddilar şu şekilde: Bugün Gazetesi istihbarat servisine gelen bilgilere göre, farklı farklı fabrikalardan virüslü hasta tespit edildiği ortaya çıktı. Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada sıkça konuşulan bu konu üzerinden bir tekstil fabrikasının ismi öne atılmıştı. O fabrikada virüse yakalaan bazı hastaların taburcu olduğu da öğrenildi. Aldığımız bilgiler doğrultusunda, virüs riski hiçe sayılarak 14 gün karantina kuralının uygulanmadan virüslü hastayla temas edenlerin çalıştırılmaya devam ettirildiği iddiaları devam ediyor. Vatandaşlar ise bu iddiaların araştırılmasını istiyor.

Haber: Gökhan Dökücü

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 15:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali selli
Ali selli - 6 ay Önce

Fabrikalarda gerçektende var araştırma yaparsanız ögrenizsiniz sağlığımız önemsiz miş bu dünya batmış üstünü anıda kapatı yolar yok diyolar çıkıyolar çalışıyoruz ama zor durum dayız Allahım yardımcımız olsun.

SIRADAKİ HABER

banner92

banner94