Kahramanmaraşlı muhabir İtalya’da manşet oldu! 

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde büyüyen ve İstanbul’da Kanal D ana haber muhabiri olarak çalışan İbrahim Konar’ın geçtiğimiz gün yaptığı haberi İtalya’da manşet oldu.

Kahramanmaraşlı muhabir İtalya’da manşet oldu! 

İstanbul’da acılı bir baba olan Nejdet Işık, annesi ve babası sağ olmasına rağmen İtalya’da yetimhaneye alınan oğlu için eylem yaptı. 14 yaşındaki oğlunun aylardır hasretini çeken baba, ayrı yaşadığı eşinden kötü bir haber aldı. 
Annesinin rahatsızlanarak acile götürülmesinin ardından, İtalya’da aile danışmanları eve giderek 14 yaşındaki çocuğun tek başına yaşamayacağını söyleyerek yetimhaneye götürüldü. Anne iyileştikten sonra da iddiaya göre çocuk aileye geri verilmedi. 
Bunun üzerine İstanbul valiliğinden izin alan Nejdet Işık, tek başına eylem yaptı. Kahramanmaraşlı muhabir İbrahim Konar’ın konuyu gündeme taşımasının arından özel mahkeme bir karar verdi ve çocuğun serbest bırakılacağı açıklandı. 
İtalya’da yayınlanan günlük yerel bir gazete ise İbrahim Konar’ı manşetine taşıdı. 
Konar sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:
“14 Yaşındaki Hikmet bir aydır İtalya’da yetimhanede. Babasının isyanını haber yapmıştık. O haber İtalya basınında yer buldu ve 14 yaşındaki çocuğun ailesine gönderileceğinin müjdesi verildi”
HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180

banner174