Kahramanmaraş'ta yaralı köpeğin yardımına öğretmen yetişti  

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde öğrencilerinin yurdun önünde bulduğu yaralı köpeğin yardımına yetişen öğretmenleri, köpeği Hayvan Barınma ve Rehabilitasyon merkezine götürdü.

Kahramanmaraş'ta yaralı köpeğin yardımına öğretmen yetişti  

İlçeye bağlı İstasyon Mahallesi İhsan Çavuş sokağında bulunan Türkoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde destekleme ve yetiştirme kursuna gelen öğrenciler, okulun önünde yaralı halde buldukları köpeği, resim öğretmenleri Fatma Demir'e söyledi.  

Henüz bilinmeyen bir şekilde boyun kısmında sol ön ayak kısmına doğru yara alan köpeği o halde görünce, ilk önce veterinere götüren Fatma Demir, sonrasında ise köpeği Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Hayvan Barınma ve Rehabilitasyon merkezine götürdü.

Hayvanlara şiddettin arttığı son dönemde bu davranışı ile herkese örnek olmak istediğini belirten Fatma Demir, ''Son dönemde basına yansıyan bir çok haberde, hayvanlara yapılan şiddeti görüyoruz. İnsanların daha duyarlı ve bilinçli bir şekilde hareket ederek onlarında bir canı olduğunu unutmamalarını istiyoruz. Yaralı halde gördüğünüz bir hayvanı veterinere götürmek, onun yarasına merhem olmak çok da zor bir davranış değil. Herkesi bu şekilde duyarlı olmaya davet ediyorum'' diye konuştu.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90

banner92

banner94