Kahramanmaraş'ta Tıp Fakültesinin mezuniyetinde skandal!  

*Bu görüntü doktor adaylarına kötü örnek oldu

Kahramanmaraş'ta Tıp Fakültesinin mezuniyetinde skandal!  

Tüm dünyada etkisini hızlı sürdüren Koronavirüse karşı en büyük koruyucu etken; sosyal mesafe olurken, Tıp Fakültesi yeni mezunlarının diplomaları temsili verildi ve dijital ortamda hekimlik yemini ettirildi. Akşam gerçekleşen mezuniyet yemeğinde verilen görüntüler ise önlemlerin göstermelik olduğunu ortaya çıkardı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi 17. Dönem Mezunlarını verdi. Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle mezuniyet töreni KSÜ Konferans Salonunda temsili yapıldı. KSÜ Tıp Fakültesinde eğitim görerek doktor olmaya hak kazanan 79 öğrenci dijital ortamda da hekimlik yeminlerini etti.

Koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan tören tam not alırken, verilen mezuniyet yemeği ise mezuniyet balosuna dönüştü. Temsili tören ve dijital hekimlik yeminin ardından öğrenciler Kahramanmaraş Borusu Hizmet Binası altında bulunan Gümüşhan Restoran’da mezuniyet yemeğine katıldı.

Yemeğe, Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hafize Öksüz, Prof. Dr. İlhami Taner Kale ve Doç. Dr. Gözen Öksüz’de katıldı. Mezuniyet gecesinde öğrenciler gönüllerince eğlenirken maske olmaması ve sosyal mesafeye uyulmaması şaşkınlık yarattı. Koronavirüsle mücadelede en büyük savaşı doktorlar verirken, doktorların ve hocalarının olduğu bir ortamda maske ve sosyal mesafeye dikkat edilmemesi tepki çekti. Sadece restoran çalışanlarının maske taktığı görüldü.

Gecenin sonunda ise yemeğe katılan öğrencilerle birlikte hocaları yine maske kuralı ve sosyal mesafeye uymayarak objektife poz verdi. Tüm hekimler vatandaşları maske ve sosyal mesafe konusunda uyarırken, özellikle doktor öğretim üyelerinin kurallara uymadığı gibi öğrencileri de uyarmaması şaşkınlık yarattı.

Sosyal mesafe ve maske kuralının olmadığı mezuniyet yemeğinde ise en son sözü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can söyleyecek

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 15:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Prof. Dr. Niyazi CAN
Prof. Dr. Niyazi CAN - 2 yıl Önce

Haber metninde de görüldüğü üzere, KSÜ’de herşey kurallara uygun yapıldı. Maske ve mesafeye kesin uyularak sembolik tören yapıldı, onlıne yemin ettirildi. Akşam öğrencilerin organize ettiği yemek ÜNİVERSİTE ve Fakülte yönetiminin bilgisi dışında gerçekleşen bir durumdur. Rektörlüğün tamamen bilgisi dışındadır. Kıymetli kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Gökhan dökücü
Gökhan dökücü - 2 yıl Önce

Rezalet

Y
Y - 2 yıl Önce

R

SIRADAKİ HABER