banner135

İki Okula Pırls Kapsamında Ziyaret Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığınca ilimiz Kahramanmaraş’ tan seçilen 4. Sınıflar düzeyinde 7 okul ve 9 şubeden 268 öğrencinin katılımıyla yapılacak olan 2021 Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması (PIRLS) – ((Progress in İnternational Reading Literacy Study) kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme merkezince Onikişubat İlçesinde bulunan 2 İlkokula ziyaret gerçekleştirildi.

İki Okula Pırls Kapsamında Ziyaret Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçe Değerlendirme Merkezinden sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü ve beraberinde Ölçme Değerlendirme Merkezi Koordinatörleri: Mahmut Per ve Coşkun Erdinç Arı ile Onikişubat ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet İlkokulu ve Muhsin Yazıcıoğlu İlkokuluna ziyaretler yapıldı.

İlk ziyaret Fatih Sultan Mehmet İlkokuluna, peşinden de Muhsin Yazıcıoğlu İlkokuluna yapıldı PIRLS Araştırmasında okulu temsil edecek ilgili sınıflara girilerek, okul olarak 2021 Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması ile yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alındı, öğrencilerle sohbet gerçekleştirildi, topluca kitap okuma etkinliği yapıldı ve okunan bölümlerle ilgili öğrencilere sorular sorulup, onlardan cevaplar alındı. Daha sonra okulda görevli yönetici ve öğretmenlerle, öğretmenler üzerine eğitim üzerine sohbet yapıldı. (HABER: YASEMİN YÜZBAŞIOĞLU)

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner79

banner136

banner94