Her Alanda Kahramanmaraş’a Büyük Kazanımlar Sağladık

TBMM Grup Başkanvekili, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş’a yatırımları açıklayarak ‘her alanda büyük kazanımlar sağladık’ dedi.

Her Alanda Kahramanmaraş’a Büyük Kazanımlar Sağladık

TBMM Grup Başkanvekili, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal Sosyal Medya Hesabından yaptığı paylaşımla, Baraj Suları, Arazi sulama, Hayvancılık ve Meyve üretimi ile Kahramanmaraş verilerini açıkladı. 

Milletvekili Ünal, “İktidara geldiğimiz günden bugüne hayata geçirdiğimiz projelerle; sulama alanlarından hayvancılığa, sebze/meyve üretiminden baraj hacmine kadar tarım ve orman sektörünün neredeyse her alanında Kahramanmaraşımız’a büyük kazanımlar sağladık” dedi.

ÖNEMLİ VERİLERE DİKKAT ÇEKTİ!

Kahramanmaraş’taki Baraj ve Gölet Kapasitesinin 668 Milyon Metreküp hacmine ulaştığını, Son 18 Yılda 177.280 Dekar Araziyi Sulamaya açıktır ve Yıllık 161 Milyon TL zirai gelir artışı sağlandığını, Kahramanmaraş’taki Büyükbaş hayvan varlığının %77 oranında arttığını, 2002 yılında 115,464 Adet Büyükbaş varken 2020 Yılında ise 204,803 adet Büyükbaş olduğuna dikkat çekti. Kahramanmaraş’taki Meyve Üretiminin son 18 yılda %101 oranında arttığını paylaşan Milletvekili Mahir Ünal 2002 yılında 162,715 ton meyveden 2020 yılında 327,398 ton’a artış gösterdiğini paylaşım görselleri ile vatandaşlara aktardı.

“MÜCADELE BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE MÜCADELESİDİR”

Mücadele büyük ve güçlü Türkiye mücadelesidir, diyen Milletvekili Ünal, “Bu mücadeleyi Kahramanmaraş’ta hep birlikte veriyoruz. Moralimizi bozmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Asla umudumuzu ve inancımızı kaybetmeyeceğiz. Her şeyle dalga geçen, her şeyi küçümseyen, karikatürize eden bu özgüven düşmanlarıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu işin ruhunun ocağı Kahramanmaraş’tır. Umudunda, inancında, bu millete duyulan sevginin de aşkında, muhabbetinde, istiklalinde, istikbalinde ocağı Kahramanmaraş’tır. Biz burada bu ateş harlarsak, Türkiye’nin ateşi harlar” ifadelerini kullandı. (HABER: İLKERYİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner126

banner131

banner134

banner132

banner90

banner130

banner133