Hem Müdürleri Pazarcık İlçesinde Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Kahramanmaraş İlçelerinde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Pazarcık Halk Eğitim Müdürü İrfan Gökçeren’in  ev sahipliğinde öğretmenevi salonunda Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında, Pazarcık İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çilo’nunda katılımı ile pandemi kuralları içerisinde bir araya gelerek, süreçle ilgili çalışmaları değerlendirdi.

Hem Müdürleri Pazarcık İlçesinde Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Toplantı Pazarcık İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çilo‘nun selamla konuşması, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi’nin açılış konuşması ile başladı, müteakiben Pazarcık Halk Eğitim  Merkezi Müdürü İrfan Gökçeren sunu eşliğinde  Brifing verdi ve Pazarcık Halk Eğitim  Merkezinin tarihçesi, personel durumu, açılan kurslar vb. bilgiler verdi.

Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bülbül, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılında Yaygın Eğitim Sistem’de güncel modüller hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

2020-2021 Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarımızda açılan Mesleki Teknik ve Genel kursların, okuma yazma ve yabancı uyruklu vatandaşlara açılan kursların değerlendirilmesi yapıldı.

Hayat Boyu Genel Müdürlüğü öncülüğünde Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından Köy ve Mahalle muhtarlarına göndermiş olduğu Tarımsal ve Hayvancılıkla ilgili kursları tanıtıcı mektuplarının değerlendirilmesi, bu yönde yapılan çalışmaların görüşülmesi ele alındı.

Dünya ve ülkemiz genelinde etkili olan Covid -19 bulaşıcı hastalığının Bilim Kurulu kararları ile kursların açılmasının değerlendirilmesi istişare edildi.

30 Ocak 2021 tarihli Resmî Gazete’ de yayımlanan Genelge ile 2021 yılı Cumhurbaşkanlığımız tarafından “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak ilan edilmesi ve bu kapsamda yapılacak etkinlik ve faaliyetlerin değerlendirildi.

2019-2020 Eğitim –Öğretim yılında İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince açılan Destekleme Yetiştirme Kurslarının 2. döneminin değerlendirilmesi yapıldı ve Ulusal ve Yerel projeler ile Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Bilgi ve Değerlendirme Formu görüşülmesi yapıldı.

Kurumlar tarafında ilgili mevzuatlar çerçevesinde halkımıza kursların tanıtıcı bilgilendirme faaliyetleri, Açık Öğretim Okullarının İşve İşlemlerinin görüşülerek değerlendirme yapıldı.

Toplantının son bölümünde, 05 Nisan 2021 Hayat Boyu Öğrenme Haftasında yapılacak olan etkinliklerin planlanması, Denetimde Serbestlik kursları, Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimi ve Okul Taşıt Rehber personel Eğitimi görüşüldü, toplantı görüş ve Önerilerle son buldu.

Toplantıya Pazarcık Halk Eğitim  Merkezi Müdürü İrfan Gökçeren ,Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bülbül, Dulkadiroğlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Feyzi Oğuz, Andırın  Halk Eğitim Merkezi Müdürü H.İbrahim Hakan Gök, Afşin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Şahan, Göksun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Akoğlan, Elbistan Halk Eğitim Merkezi Müdür V. Serhat Karahan, Nurhak  Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Bayram Alış, Ekinözü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Özer, Çağlayancerit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Zaid Aydemir, Türkoğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kıllı, Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mesut Arguz ve ayrıca Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Hilmi Kişi, Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Özkan  Gök ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Memuru Celal Akkurt  katıldı. (HABER: MUSTAFA KÖMÜ)

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner79

banner136

banner94