Göksun Hem Virüse Çelme Taktı

Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Covid-19 önlemleri kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim yılı, sene sonu sergisini binlerce kişinin beğenisine sundu.

Göksun Hem Virüse Çelme Taktı

Covid -19 önlemleri kapsamında sene sonu sergisi sanal sergi olarak açan Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bilal Akoğlu şu bilgileri paylaştı:“Biliyorsunuz ülkemiz ve dahili tüm dünya ülkeleri Covıd-19 salgını ile mücadele ediyor. Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün emirler doğrultusunda 13 Mart – 07 Haziran 2020 tarihleri arasında tüm kurslarımızı tatil etmiştik. Tabi biz bu süreçte kurslarımız tatil olmasına rağmen, gönüllü usta öğreticilerimizle birlikte seri bir şekilde maske üretimine geçip, toplamda 10.000 adet maske üretmiştik. Ve bu maskelerimizi İlçe Jandarma Komutanlığımıza, Emniyet Müdürlüğümüze, Devlet Hastanemize, İlçe Vefa grubumuza, İlçe Kamu kurum ve kuruluşlarına, esnaflarımıza, vatandaşlarımıza dağıtmıştık. Tabi bu süreç, zorlu bir süreçti. Çok dikkatli olmak ve hijyen kurallarımıza uyarak hareket etmek zorundaydık. Öyle de yaptık çok şükür. Cumhurbaşkanlığımız, Sağlık Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız, Valiliğimiz ve  Kaymakamlığımızın aldığı önlemler çerçevesinde bizlerde kamu kurumu olarak covid-19 mücadelesi kapsamında olmaktan ayrıca mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Bu bağlamda, her sene yıl sonu sergimizi vatandaşımızın beğenisine fiziksel ortamda sunarken, bu sene covid-19 salgını önlemler çerçevesinde binlerce kişinin beğenisine sunmak adına, sergimizi sanal ortamlarda açmaya karar verdik. Evet fiziksel ortamda bir araya gelemedik ve bu sebepten üzgünüz ama bu duruma olumlu tarafından da bakmak istiyoruz. Sanal sergimizi sadece ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımıza değil, sıla özlemi çeken binlerce vatandaşımızın ve sanatseverlerin beğenisine sunmaktan da mutluluk duyuyoruz. Sanal sergimizin hayırlı olmasını diliyorum.”

Çok yoğun ziyaretçi alan sanal sergi sosyal medyada da gündem oldu

Sanal Sergi Web Adresi :

https://www.artsteps.com/view/5ee69bb1597db85b05bf39be?currentUser&fbclid=IwAR1An6joM4CV_rsTFpKed0cDl1Tj6zRKsXA93PXNS1lna0WaUOMDDAGyR0o

Haber: Gökhan Dökücü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

siteye gitmek için tıkla

banner79

banner77

banner78