banner135

Fotoğraf Çekim Kursiyerleri Süleymanlı Ve Ilıca da

Göksun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan 17/10/2020 tarihinde başlayan, Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Yorulmaz’ın eğitim görevlisi olduğu “Fotoğraf Çekim” kursu bir süre devam etmiş ancak pandemi ve hafta sonu sokağa çıma yasağı nedeniyle ara verilmişti. Kurs faaliyetleri yasak kalkınca kaldığı yerden devam etmeye başladı.

Fotoğraf Çekim Kursiyerleri Süleymanlı Ve Ilıca da

Kursiyerler Teorik bilgilerin dışında, doğa da uygulamalı olarak fotoğraf çekimleri yaparak, medya aracılığı ile o yörenin tanıtımının yapılmasına gayret gösteriyorlar.

“Fotoğraf Çekim” kursuna katılan kursiyerlerin bu hafta sonu uğrak noktaları, Onikişubat Süleymanlı ve Ilıca mahallesi oldu. Kursiyerler Süleymanlı İlk ve Ortaokulunu ziyaret ettiler ve burada anlatılan teorik bilgilere dayalı bir sınava katıldılar. Sınav sonrası Süleymanlı Kalesi, Süleymanlı Şehitliği, Ilıca Merkez ve Savruk Şelalesinde fotoğraf çekimi yaptılar. Kursunun sonunda da kursiyerlerin fotoğraflarından bir sergi gerçekleştirilecek.

Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bilal Akoğlu, “İlçemizde İlk kez fotoğraf çekim kursu açtık, kursa ilgi yoğun oldu. Sosyal medya hesaplarında ve birçok yerde kullanılan fotoğrafların en güzel çekimi noktasında kursiyerlerimizi bilgilendirdik, uygulama alanı oluşturduk ve kursiyerlerimiz bu alanda gayet başarılı oldular” dedi. (HABER: MUSTAFA KÖMÜ)

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner79

banner136

banner94