Esnaftan Kmtso’ya Teşekkür

‘En Son Kaça Olur’ diyerek pazarlık yapabildiğimiz yerel esnaflara yönelik KMTSO tarafından yapılan    ‘yerel esnafına sahip çık’ Projesine Yerel Esnaf Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odası’na teşekkür etti.

Esnaftan Kmtso’ya Teşekkür

Kahramanmaraş Esnafına KMTSO’dan büyük ve önemli kampanyalar düzenliyor. Alışverişlerin Yerel Firmalardan Yapılması Büyük Önem Taşıyor. Ekonominin can damarları olan yerel esnafın, geçirdiği bu zor dönemde Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), yerel esnafına sahip çık Kahramanmaraş diyerek başlattığı kampanya ile Kahramanmaraşlı esnafların yanında olmuştu. Ekonomik olarak zor şartlar içerisinde olunan bu günlerde Kahramanmaraşlı vatandaşların, alışverişlerini özellikle yerel firmalardan yapması, şehrin kalkınması için büyük önem taşımaktadır.

DESTEK KAMPANYASINA RAĞBET ARTIYOR
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) tarafından, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinden etkilenen esnaflara destek olmak amacıyla, "Yerel işletmene sahip çık" kampanyası başlatmıştı. Yerel esnafa destek çıkılması amacıyla kampanya başlattıklarını anlatan Balcıoğlu, “Kapılar kapansa da biz birbirimizle hemhal olmak durumundayız. Aç isek paylaşmak, toksak sohbet etmek. Biz bu amaçla KOBİ'lere verilen nefes kredisi için odamızdaki paranın hepsini götürdük bankaya yatırdık. Banka bu paranın 10 katından fazlasını üzerine koyarak, Odalar Birliğinin hazırladığı ve protokolünü imzaladığı bir sistemle nefes kredisini verdi. Devlet de bu süreçte elinden gelen birçok şeyi yaptı ve kısa çalışma ödeneğinde olduğu gibi yapmaya da devam ediyor. Ancak bunlarla birlikte maalesef krizde devam ediyor” dedi. Yasaklar, evde kalmalar ve bazı işletmelerin işlerinin sınırlanması gibi gerekli tedbirler uygulanmaya başlandığını aktaran Balcıoğlu, "Biz de ne yapabiliriz diye düşündük ve bu krizi yaşıyorsak bir nebze de olsa birbirimize sahip çıkalım istedik. 'Yerel işletmenize sahip çıkın' diye bir kampanya başlattık." ifadelerini kullandı. Balcıoğlu, "Yerel esnafımıza, yerel tüccarımıza destek olmalıyız. Her sabah bizim yanımızda olan, sabahları günaydın diyerek tebessüm ettiğimiz iş insanlarımıza, üzerimde yok sonra vereyim dediğimiz ve yeri geldiğinde bize veresiye defterini açan esnaflarımıza, bize en son kaça olur diye pazarlık ettiğimiz iş insanlarımıza sahip çıkalım. Ben herkesin gücünün yettiğince bu kampanyaya destek olmasını ve sahip çıkmasını rica ediyorum." diye konuşmuştu.  Esnaf ise bu tutarlı davranıştan memnuniyetini ifade ederek yapılan kampanyadan dolayı rağbetin arttığını alışverişin hareketliliğini ifade ederek KMTSO Yönetim kuruluna teşekkür ettiler. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner94

banner90