banner142

Ekmeğe Yeni Zam

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün etkisini sürdürmesi ile birlikte ortalığı kasıp kavurmaya devam eden hiperenflasyon zamları beraberinde getirdi. Giyimden gıdaya her alanda artışlar sürerken una gelen zam ekmeğe yansıdı. Kahramanmaraş’ta en son 23 Ekim’de fiyatı artan ekmeğe iki ay geçmeden hem zam geldi hem de gramajı düşürüldü.

Ekmeğe Yeni Zam

Kahramanmaraş'ta 50 gün önce 1,5 liradan 2 liraya yükseltilen ekmek yeni gelen zamla birlikte 2,5 lira oldu. Böylece sadece 50 günde ekmeğe gelen zam yüzde 66'ya yükselmiş oldu.

Kahramanmaraş’ta geçen yıl 1,5 lira olan ekmek 23 Ekim’de yapılan 50 kuruşluk zamla 2 lira olmuş ve gramajı ise 220 grama çıkartılmıştı.

Fırıncılar odasından gelen son haberle 2 liradan satılan 220 gramlık somun ekmeği bakkal ve marketlerde gramajı düşürülerek 2,5 liradan satılacak. Artan fiyata karşın ekmeğin gramajı ise 220’den 200 grama düşürülecek. Arka arkaya gelen zamlarla geçinmekte zorlaşan vatandaşı yeni zamlarla birlikte daha da zor bir süreç bekliyor. HABER: İLKER YİYEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner166