Coşkun Uyardi!

Kahramanmaraş Valiliğinden vatandaşlara Kovid-19 tedbirlerinden taviz vermeyin uyarısı geldi. Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ise Maske Mesafe ve Temizlik konusunda daha dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. 

Coşkun Uyardi!

Kahramanmaraş Valiliği, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı vatandaşları tedbirlere uymaya devam etmeleri için ikaz etti. Şehir Merkezinde Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, corona virüsü tedbirlerine yönelik denetim yaparak kurallara uyulup uyulmadığına yönelik denetimler yapıyor. Vali Çoşkun’a il Emniyet Müdürü Saim cebeloğlu’da eşlik ediyor. Uyarılar kapsamında Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Türkiye'de olduğu gibi Kahramanmaraş'ta da vaka sayılarının arttığı ve vatandaşların maske mesafe ve hijyen kurallarından taviz vermemesi gerektiği belirtildi. 


“DAHA DİKKATLİ OLALIM”
Denetimler ve sıkı tedbirlerin artacağını ifade eden Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, “Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda bütün Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de bizler, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız ve diğer ilgili kurumlarımız sahada işletmelerimizi, vatandaşlarımızı ziyaret ederek pandemi döneminde almış oldukları tedbirleri yerinde görmeye çalışıyoruz. Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de vaka sayıları artmaya devam ediyor. Kovid-19'la mücadelemizi rehavete kapılmadan tedbirlere harfi harfine uyarak sürdürelim. Lütfen, aşı programı toplum bağışıklığını sağlayana kadar mücadeleye devam edelim. Maske, mesafe ve temizlik kurallarından taviz vermeyelim” ifadelerini kullandı. 


“DURUMU LEHİMİZE ÇEVİRMEK ELİMİZDE”
Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Mart-2 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıklamasının yanı sıra “İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritamızın güncel hali. Durumu lehimize çevirmek elimizde'' ifadelerini kullandı. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90