Çeyizleri yanan kıza yardım

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ev yangınında evin içindeki çeyizleri de yanan nişanlı kız için anaokulu tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

Çeyizleri yanan kıza yardım

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi Menekşe Anaokuluyönetimi, düğün hazırlığı yapan ailenin gelin adayı kızına çeyiz yardımıkampanyası başlattı. İsmi alınamayan bir ailenin yangında evi ve içindekieşyalar kullanılamaz hale gelirken, evleri yanan ailenin kızına anaokulu destekamaçlı çeyiz yardım kampanyası başlattı. Toplanan çeşitli çeyiz eşyaları okulunkoridorunda sergilenirken, çeyizin tamamlandıktan sonra genç kıza teslimedileceği öğrenildi.

10 gündür çeyizi yanan nişanlı kız için yardımtoplanıldığını söyleyen Menekşe Anaokulu Müdür Yardımcısı Metin Kemal Işık,“Okulumuza gelen bir bilgiye göre evi yanan bir aileye ve o ailede bulunannişanlı kardeşimizin tüm çeyizleri yanmış. Bizler de duygudaşlık kurarak birnebze olsun onları mutlu etmek adına, ailemize ve kızımıza yardım etmekistedik. Çevredeki hayırseverler tarafından kızımız için çeyiz toplamayabaşladık. Yaklaşık 10 gündür çeyiz toplanıyor ve nasip olursa 2 haftaiçerisinde de kızımıza çeyizini teslim etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Diğer taraftan çeyizi yanan gelin adayının, kendisi içinhazırlanan çeyizden habersiz olduğu öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER