Cahit zarifoğlu ve abdurrahim karakoç'u rahmetle anıyoruz!

Kendi değimiyle kimliği de özü de ismi de isminin baş harflerinde gizliydi onun adı Abdurrahman Cahit Zarifoğlu’ydu isminin kendine bir armağan olduğunu söylerdi hep ACZ içinde bir adamım diye tanımlardı kendini. Bir şairdi Abdurrahman Cahit Zarifoğlu bir yazar bir düşünce adamıydı yedi güzel adam destanının kahramanıydı.

Cahit zarifoğlu ve abdurrahim karakoç'u rahmetle anıyoruz!

Abdurrahman Cahit Zarifoğlu 1987 yılında yani daha 47’sindeyken zorlu bir hastalığa yakalandı bedeni düşüncelerle yorgundu fazla direnemedi Cahit Zarifoğlu 1987’nin haziran ayında hayatını kaybetti. Yedi Güzel Adam Kahramanı Abdurrahman Cahit Zarifoğlu’nun ise bugün aramızdan ayrılışının 34. Yıl dönümü.

Bugün Aynı zamanda yedi güzel adamın bir diğer parçası olan Abdurrahim Karakoç’unda vefatının 9. Yıl dönümü. İncinmesin dedi, incitmezdi. İnsanlığı severdi haktan ötürü şiirleriyle herkesin gönlünde naif bir iz bırakan tam bir halk şairiydi. Türk halk şiirinin son halkası kabul edilen ve 'Mihriban' başta olmak birçok eseri bestelenerek ölümsüzleşen 1932 yılının nisan ayında Kahramanmaraş ili, Ekinözü ilçesinde dünyaya gelen Karakoç'un hakka yürüyüşünün bugün 9. Yılı.

Bizlerde Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi Ailesi olarak iki güzel adamı rahmet ve minnetle anıyoruz. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER