banner135

“Bu saygısızlıktan başka bir şey değildir”

Kahramanmaraş Futboluna uzun Yıllar Hizmet eden Salih Fidan, ASKF Başkan Adayının TV Programında kendisinin sevdasından vaz geçmesine yönelik ‘gitsin Torun Sevsin’ cümlesine “bu saygısızlıktan başka bir şey değil, bu tür söylemleri bir başkan Adayı söylemesi etik değil” dedi.

“Bu saygısızlıktan başka bir şey değildir”

Hayatını spora adayan 70 yaşındaki Salih Fidan, Kahramanmaraş Amatör Küme takımlarından Arsan Sümerspor’un 40 yıldır hem Kulüp Başkanlığını, hem de Antrenörlüğünü yaparak kent futbolunun hafızası olmaya devam ediyor. Pandemi nedeniyle 4 Nisan 2021 tarihinde yapılacak olan Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 16. Olağan Genel Kurulun başkan adayı olan Eftal Karaçalı Aksu TV ekranlarından Spora yıllarını veren Salih Fidan, Hasan Tandoğru gibi isimlerin yaşlandığını ima ederek ‘onar artık torun sevsin’ cümlesi Futbol camiasını dernden etkilerken konunun Muhattabı Salih Fidan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Küçük yaşlarda lokanta da çalışıp boş vaktimi de futbol sahalarında geçiren biri olarak yağmur-çamur demeden Türk futboluna yeni yetenekler kazandırırken ASKF Başkan Adayının bana Torun sev demesini kendisine hiç yakıştıramadım. 40 yıllık dönemde birçok futbolcunun yetişmesinde emeğim var. Çocuklarım ve çevremde ki herkes, benim bu yaşıma kadar sporun içinde olduğumdan dolayı çok memnun olurken ASKF Başkan Adayı Eftal Karaçalı Sevdamdan vaz geçmemi istiyor. Ben Ömrüm el verdiği sürece de bu sevdadan vazgeçmeyeceğim. Ben doğuma büyüme kendimi sporun içinde buldum. Çocukluğumdan beri bu işin içindeyim. Bana yapılan saygısızlığı kendime hakaret olarak görüyorum.

“O SÖZÜ KENDSİNE NASIL YAKIŞTIRMIŞ…!”

Bir Futbol Severin Nasıl Bir Spor Adamına sen çekil evde Torun sev diyerek spor kamuoyunu derinden etkileyen bir cümleyi bir Başkan Adayı olarak dillendirmesini nasıl kendisine yakıştırır anlamıyorum Diyen Fidan, “ Bu Tür davranışlar spor kamuoyunun takdirine bağlı, lakin benim düşüncem ASKF’nin amacı ayrıştırcı değil, birleştiricidir. Bu noktada insanları spora teşvik etmek yerine kendisi uzaklaştırma adına bir çağrışımda bulunmuş ben kendisine yakıştıramadım. Ben çok kalabalık bir aile olduğum için spordan dolayı eve çok vakit ayıramıyorum. Yani sürekli sporla iç içeyim, evle ve ailemle bu yüzden ilgilenmeye fırsatım çok olmuyor. Damatlarım olsun, çocuklarım olsun, bir sporcu babaları olduklarını çok iyi biliyorlar. Bunlar beni çok hoş karşılıyorlar. Ben sadece hafta da iki gün boş günüm oluyor onun da, o vakti de evde geçiriyorum, onun dışında hiç boş vaktim olmuyor. Tabi yaşımın da biraz geçmesiyle birlikte bende biraz zorlanıyorum ama inşallah devam ediyorum hala ve devam da edeceğim. Kendisi ise bu cümle ile gözümde küçülmüştür. Ben kedisine yakıştıramadım. Bu konuda Spor camiası ve bana özür borçlu olduğunu düşünüyorum” dedi. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner79

banner136

banner94