“Bizim asıl hedefimiz kahramanmaraş’ı temsil etmek”

Hedefimiz 3. Lig, buradaki sorumluluğumuzun da farkındayız diyen Türkoğlu Belediyespor kulübü başkanı Doğan Bolat, “Biz Kahramanmaraş’ta Futbolu temsil etmek istiyoruz, bizde hedef bitmez” dedi.

“Bizim asıl hedefimiz kahramanmaraş’ı temsil etmek”

Kahramanmaraş’ın takımı olmaya, Kahramanmaraş’ın temsilcisi olmayı planladıklarının altını çizen Bolat, “Hedefimiz 3. Lig, buradaki sorumluluğumuzun da farkındayız. Bizim sorumluluğumuz daha fazla, sebebi hem güzel ilçemizi hem ilimizi en iyi bir şekilde temsil etmek. İlimizin merkezinde BAL’da takım yok. İsim olarak yok, işte bu durumda Türkoğlu Belediyespor Kahramanmaraş merkezinde BAL’daki de takımı, BAL’daki temsilcisi. Bizim maçlarımızı 12 Şubat Stadyumunda oynama sebepte buydu. Dedik ki 12 Şubat Stadyumunda oynayalım, Merkezin seyircisini de sevgisini de kazanalım dedik” dedi.

“TARAFTARA İHTİYACIMIZ VAR”

Takımın Ligin kalitesinde olduğunu ve ekibin iyi olduğunun altını çizen Doğan Bolat, “Umuyorum, pandemi süreci biraz yumşar da tribünlerimiz seyirci ile dolar. Kısmi olsa da açılır tribünlerimiz cıvıl cıvıl olur. Çünkü onlara çok ihtiyacımız var. İçerdeki maçlarda kısa dönemli hedeflerimiz önce gruptan 1. Olarak çıkmak, Grubumuz 4 takımlı, biz bu gruptan çıkacağımıza inanıyoruz. O şekilde yapılandık. Yine pandemi sürecinden dolayı kadromuzu güçlendirdik. Standarlara göre 22- 24’den ziyade 30’ları bulduk. Şartlar bunu gerektiriyor, Covid testler pozitif çıkar, negatif çıkar bu durumları da göz önünde bulundurmamız gerekiyor” dedi.

“OSMAN BAŞKAN’IN OLDUĞU YERDE DURMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Onursal Başkan Osman Okumuştan tam destek gördüklerinin altını çizen Doğan Bolat, “En büyük hedefimiz Kahramanmaraş’ı 3. Ligde temsil etmek istiyoruz. Hedefimiz değil hedeflerimiz var. Biz Kahramanmaraş’ta Futbolu temsil etmek istiyoruz. 3. Lige çıktığımızda durmayacağız, Oman Başkanın olduğu yerde durmak mümkün değil, 3. Lige çıktığımızda direk bize 2. Lig hedefini göstereceğiz. Kendisi her zaman yanımızda kendisine çok teşekkür ediyoruz. Maddi, Manevi olarak hiçbir sıkıntımız yok” dedi.

“BİZ İDİALININDA İDDİALISIYIZ, HEDEFE ULAŞACAĞIZ”

Takımın yapılaşmasından bahseden Başkan Doğan Bolat, “Biz sezon başında Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş’un Fahri başkanlığında yeniden bir yapılanmaya girdik, Fethi Hocamla anlaştık. Fethi Hocamında yapısını biliyorsunuz. Ligde iddialı olan takımlarda var. Tabi Osman Başkanımız iddialardan daha iddialı, bizlere de bu görevi verdiler. Fethi Hocamla birlikte güzel bir kadro, iddialı bir kadro oluşturduğumuzun kanaatindeyiz. İşte bu son sürece girdik. Hazırlık maçları ile lig hazırlıkları yapıyoruz. İlk haftaki rakibimiz şehrimizin diğer takımı Elbistanspor. Gönül ister ki biz çıkamaz isek Elbistan çıksın, ama gruptan da bir tane çıkacak, birimiz çıkamayacağız. Bu durumda tabiki ben çıkmak istiyorum. Biz Türkoğlu Belediyespor’u gruptan çıkaracağız” dedi. (RÖPORTAJ: İLKER YİYEN)           

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER