“Biz dulkadiroğlu’na ‘deva’ olmaya hazırız”

Siyasette yakaladığı çıtayı yükseltmeyi amaçlayan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Dulkadiroğlu ilçe teşkilatı kongresi takvimi bugün-yarın belli olacak.

“Biz dulkadiroğlu’na ‘deva’ olmaya hazırız”

DEVA Partisi'ne gönül vermiş dava arkadaşlarını demokrasi, katılım, özgürlük, hukuk ve adalet hareketine destek vermek üzere bu çatı altına toplanmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Salih Dökme, Ekinözü ve Türkoğlu ilçe kongreleri ardından teşkilatlarının kongre sürecine girdiğini, kongrelerinin de Doğukent’teki Beyaz Saray Düğün salonunda, partilerinin 4. kongreleri ardından da il kongresinin yapılacağını söyledi.

“ETİKLİK VE LİYAKAT SİSTEMİNİ ESAS ALIYORUZ”

Kurucu Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Salih Dökme, Çalışmalarında istişare öncelikli hareket ettiklerini söyleyerek, “İyi insan işini iyi yapan anlayışından hareketle her şeyden önce liyakat sistemini etikliği gözeterek öncelikli olarak siyaseti yürütmek anlayışına hakimiz. Bütün kurucu ilçe başkanlarımızın atanmasında yönetim kurullarının belirlenmesinde benimsediğimiz ilke etiklik ve liyakat sistemidir. Biz kendi içimizde bir ekip olarak bulunuyor ve ekip çalışmasını önemsiyoruz. Çalışmalarımızda istişareler ile ilerliyoruz. Genel Merkezimiz tarafından her bir teşkilat, yerleşim yeri eşit tutuluyor. İlçe ve köylerimize kadar genel merkezimiz herkese eşit durumda bakıyor. Herkese aynı enerjiyi veriyor. Kahramanmaraş genel merkezimizin gözünde çok güzel bir konumda, çünkü teşkilatlanma çalışmalarımız çok güzel ilerliyor. Kurulduğumuzdan bu yana faaliyetlerimiz ana tabanı teşkilatlanmada il ve ilçelerin yönetim kurullarının asıl ve yedek üyelerinin teşkil edilmesi, görev alacak arkadaşların görev dağılımının yapılması üzerine yoğunlaştık” diye konuştu.

“TAMAMEN SAHADA, HALKIN İÇİNDE OLACAĞIZ”

İlçe Kongrelerine ağırlık verdiklerini ifade eden DEVA Partisi Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Salih Dökme; Önceliğimizi ilçe kongrelerine verdik. Hangi ilçe hazırlıklarını tamamladı ise, 4. İlçe kongremizde o ilçe kongresini yapacak, bunu il kongresi takip edecek, böylece süreç devam edecek! Tabi bu sahada olmadığımız anlamına gelmez. Ancak gerçek manada kurumsal kimliği edindikten sonra tamamen sahada, halkın içinde olacağız. Baharla birlikte de tüm teşkilatlarımızla bölgeyi baştan sona tarayacak, gönüllere gireceğiz. Zira insanların gönüllerine girilmediği için gönülleri kırılmış, insanlar arayış içine girmişler. Bizler de taşları yerine ata ata çalışacağız” dedi.

“HALKI SİYASİ GÖRÜŞLERİNE GÖRE AYIRMIYORUZ”

Halkı bir bütün gördüklerini, vatandaşlar arası ayrım yapmadıklarını bildiren Dökme, “Halkı kendi içinde ayıramazsınız. Türkiye Cumhuriyeti’nde halk bir bütündür, bu ülkenin vatandaşı olan herkes eşit haklara sahiptir. Biz ötekileştirmeden hareket etme taraftarıyız. Sayın Ali Babacan’ın verdiği beyanlarda altını çizerek belirttiği bir husus var; “biz şu parti, bu görüş değil biz Türkiye’yi ekonomi ve her alanda ayağa kaldırma, şu anki problemlerin çözülmesi adına büyük adımlar atmak adına varız. Bir siyasi yönetimin bir tarafın partisi olma gibi bir lüksü yoktur. Herkese hitap etme durumunda olacaktır” ifadelerini kullandı.

“BİZE GELEN GÖNÜLLÜLERE HER ZAMAN KAPIMIZ AÇIK”

DEVA Partisi'ne gönül vermiş dava arkadaşlarını demokrasi, katılım, özgürlük, hukuk ve adalet hareketine destek vermek üzere bu çatı altına toplanmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Salih Dökme, “Teşkilatlanma ve kongre süreci yaşamamıza rağmen bize gelen gönüllüler listesi var, o insanlarla tek tek görüşüyoruz. Artık insanlar sesini yükseltmeye, safını belli etmeye başladılar. Bizim genç bir ekibimiz var, takım ruhu ile çalışıyoruz. Halka indiğimizde gönüllere de inecek, gönüllere dokunacağız” diyen Başkan Salih Dökme, siyasi çalışmalarına başlarken burjuva kesimine değil, tabandaki insanlara, esnafa, emekliye, çiftçiye, kırsalda yaşayan insanlardan başlanacağını kaydetti.

“BİZ HERKESİN DERDİNE DEVA OLACAĞIZ”

Taiwan vatandaşı da olan, ticaret için kaldığı süre içinde (12 yıl)  Çin’ce ve Taiwanca dil eğitimi aldıktan sonra ticarete başladığının da altını çizen, bugün itibarile Akerman Sigorta sahibi Salih Dökme, AK Partiye oy veren kesim dâhil, vatandaşın kendilerine, partilerine ilgi gösterdiğini, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın siyasi duruşunu beğendiklerini, O’nun siyasi tecrübelerinin ülke için öneme arzettiğini, gönüllerde karşılık bulduklarını, partiye teveccühün her geçen gün arttığını, vatandaşı dinlerken ilçenin sorunlarını rapor ettiklerini ve üye kayıtlarının da ara verilmeden devam ettiğini sözlerine ekledi. Başkan Dökme, Şubat’ın ilkyarısı içerisinde Dulkadiroğlu ilçe kongresinin yapılacağını ve yeniden aday olduğunu yineledi. (HABER: YAŞAR ERİKLİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180