Akın akın görmeye geliyorlar! Oraya uğramadan dönmüyorlar

Van'ın öne çıkan turistik noktaları arasında yer alan Akdamar Adası, havaların ısınmasıyla birlikte renklendi.

Akın akın görmeye geliyorlar! Oraya uğramadan dönmüyorlar

Badem ağaçlarının çiçek açtığı bölgede seyrine doyumsuz manzaralar ortaya çıktı. İşte yerli-yabancı turistlerin görmek için birbiriyle yarıştığı o güzellik...

Akın akın görmeye geliyorlar! Oraya uğramadan dönmüyorlar

Çiçek açan badem ağaçlarıyla birlikte pembe ve beyaza bürünen Akdamar Adası, ziyaretçilere adeta görsel şölen sunuyor. Her yıl binlerce kişinin geldiği Akdamar Adası, çevresindeki dağların eteklerinde bulunan kar ile doyumsuz bir manzara oluşturdu. Yaklaşık 20 dakika süren tekne yolculuğunun ardından ulaşılan ada, her mevsim yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Akdamar Adası’nda Vaspurakan Kralı 1. Gagik tarafından 915-921 yıllarında yaptırılan kilise ile ada genelinde bulunan badem ağaçlarının çiçek açmasıyla ada farklı bir güzellik kazandı.

akdamar-adasinda-ilkbahar-guzelligi_9070_dhaphoto5

KİLİSEYİ ZİYARET ETMEDEN AYRILMIYORLAR

İlkbaharda ziyaretçi sayısında artış yaşanan Gevaş ilçesi sınırlarındaki ada ve üzerinde bulunan Akdamar Kilisesi, Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden gelen misafirlere ev sahipliği yapıyor. Kentin tarihi ve doğal güzelliklerini görmeye gelenler, Van Gölü’nün eşsiz maviliği ortasındaki Akdamar Adası ve üzerindeki kiliseyi ziyaret etmeden bölgeden ayrılmıyor. Gölün mavi suları, Artos Dağı’nın henüz erimemiş karları ve badem ağaçlarının rengarenk çiçekleriyle bütünleşen ada ve üzerindeki tarihi kilise, fotoğraf meraklılarının da ilgisini çekiyor.

akdamar-adasinda-ilkbahar-guzelligi_9070_dhaphoto4

HES KODUYLA ADAYA ALINIYORLAR

Korona virüs tedbirleri kapsamında HES koduyla adaya alınan misafirler, Akdamar Adası’na herkesin uğraması gerektiğini söylediler.

akdamar-adasinda-ilkbahar-guzelligi_9070_dhaphoto2

AW292723_04

AW292723_05

AW292723_01

akdamar-adasinda-ilkbahar-guzelligi_9070_dhaphoto3

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner126

banner131

banner134

banner132

banner90

banner130

banner133