banner135

Afşinli kadın girişimci türkiye üçüncüsü oldu!

Afşin’de Mikro Krediden destek alarak Gözleme işletmeciliği yapan Kadın Girişimci Citibank’ın geleneksel olarak düzenlediği Ödül töreninde Türkiye üçüncüsü oldu.

Afşinli kadın girişimci türkiye üçüncüsü oldu!

Bu sene 10’ncusu düzenlenecek olan Citibank Ödülleri yine heyecanlı anlara sahne oldu. İlçemiz Afşin’de MikroKrediden destek alarak Bazlama,Gözleme,Kömbe ve Ekmek üretimi yapan Kadın girişimci   Rahime Özer (61) Citibank Ödüllerinin Finalinde Yerel Rol Model kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu. Yedisevin Haber’e konuşan Özer, Hedefim daha çok Kadına iş istihdamı sağlamak dedi.

Citibank Ödülleri dün Pandemi dolayısı ile Canlı olarak Video Konferans yöntemiyle yapıldı. Final öncesinde Basın Mensuplarının sorularını yanıtlayan Kadın Girişimci Rahime Özer, Afşin için daha çok üretmek ve ev ekonomisine katkı sunmak isteyen Bayanlara daha fazla istihdam sunmak istediğini söyledi.

Citibank’ın düzenlediği Ödüllerde geçtiğimiz yıllarda da Afşinli Kadın Mikro Girişimcilerden Sosyal Etki alanında Tarhana üreticisi İmmi Kuşkaya ve Finansal alanda Terzilik yapan Keziban Taşyürek Türkiye Birincisi, Vizyon alanında Organizasyon işleri yapan Gülay Özgül ise Türkiye ikincisi oldular. (HABER: YAVUZ NALBANTBAŞI)

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner79

banner136

banner94