AFAD'tan camilerde farkındalık eğitimi

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılı Afet Eğitim Yılı projesi kapsamında Kahramanmaraş'ta camilere Cuma namazı için gelen vatandaşlara bilgilendirme yapıldı.

AFAD'tan camilerde farkındalık eğitimi

AFAD İl Müdürü Aslan Mehmet Çoşkun'un da katılımıyla, Merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçesinde bulunan 600 caminin  cemati'ne yönelik, merkezi ses sistemiyle  "Afet Farkındalık  Eğitimi" verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Coşkuyn, afet risklerini anlatmak ve bu risklerden en önemlisi olan deprem tehlikesine karşı bireysel farkındalık oluşturmak aile ve mahalle düzeyinde tedbir alınmasını sağlamak amacıyla müftülükle koordineli bir program gerçekleştirdiklerini söyledi.

İl müftülüğü ile koordineli olarak Cuma namazında vatandaşlarımız bilgilendirdik diyen Coşkun, "Depremin ilk 6 saati bir hayat meselesi tema'sı ile yürüttüğümüz çalışma ile ilimizin deprem riskini bir kez daha vurgulayarak alınması gereken basit tedbirleri vatandaşlarımıza anlatmaya çalıştık. İl Müftümüz konunun İslami yönüyle ele alarak deprem öncesinde bireysel tedbir almanın önemi konusunda  bilgiler sundu." ifadelerine yer verdi.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90