Model Örnek Okuldan Örnek Proje

Kahramanmaraş’ın Model Örnek Okulu olan Yahya Kemal İlkokulu, çağın gereklerini yerine getirerek eğitim öğretim hayatında öğrenci merkezli etkinliklerine devam ediyor.

Model Örnek Okuldan Örnek Proje

2023 Eğitim Vizyonunda Çift Kanatlı öğrenciler yetiştirmek olan kendini bulan, Hz. Ali efendimizin “Çocuklarınızı bulunduğunuz zamana göre değil, onların yaşayacakları devre göre yetiştirin” ilkesini hayata geçiren Eğitimde Bir “inci” Yahya Kemal İlkokulu, çevreye olan görevlerimizi de önceleyerek “İNCİLER” isimli ikinci online dergiyi yayınladılar.

Okul Lideri Hüseyin Yılmaz, “İstiyoruz ki ülkemizin gelişmesinde ve ilerlemesinde Selçuk Bayraktarları bizim okulumuz da yetiştirsin. Dünyada söz sahibi ülke konumunda olan ülkemizin yöneticileri bizim evladlarımız olsun. Bunun gayreti içerisindeyiz. Okulumuzun Lider Öğretmenleri de bu amaca hizmet ediyor. Öğrencilerimizin her birini özel olarak görüyor ve öğrencilerimizi çift kanatlı yetiştirmek, 21. yüzyılın kazanımlarını kazandırmak, iyi birer vatandaş ve geleceğin nitelikli anne babaları olmaları için çalışmalara hayatın içinden etkinliklerle ve Web 2 araçlarını kullanarak devam ediyorlar. Sonuçta ise İlimizin Model Örnek Okulu, Değerler Eğitimi Bir “inci” si ve Ulusal yarışmalarda dereceler alarak şehrimizin markası olduk. Bu başarılara imza atan okul yöneticilerine, Lider öğretmenlerimize, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz” dedi. (HABER: YASEMİN YÜZBAŞIOĞLU)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146