“KAHRAMANMARAŞ BİLGİYLE BULUŞUYOR”

Onikişubat’ın Model Projesinde Final Heyecanı

“KAHRAMANMARAŞ BİLGİYLE BULUŞUYOR”

“Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi devam ettiği beşinci yılı dâhil eğitime ve öğrencilerin kitap okumasına ciddi oranda katkı sağladı.

Her yıl Onikişubat Belediyesi tarafından 5’li ve 10’lu setler halinde sadece Onikişubat ilçesine değil, Kahramanmaraş’ta bulunan tüm okullara dağıtılan kitaplar, öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

 “Okumadığın Gün Karanlıktasın” sloganı ile hayata geçirilen ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber yürütülen proje kapsamında, toplamda bu yıl da dâhil 250 Bin kitap basımı gerçekleştirildi.

Projenin son yılında dağıtılan kitaplardan başarı oranlarını tespit etmek amacıyla sınava tabi tutulan öğrenciler, hiçbir zorunlulukları olmadığı halde sınavlara yoğun katılım gösterdi.

Büyük ses getiren projenin sadece son yılında 800.000 okuma elde edilirken, başladığı günden bu yana toplamda 1 milyon 660 bin okuma oranına ulaşıldı.

Bu yıl en az 2 milyon okumanın hedeflendiği Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesinin 27 Şubat Çarşamba günü saat 09.30’da Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu’nda final sınavı gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92

banner94