Otopark Cayır Cayır Yandı

Kahramanmaraş otogarı karşısında bulunan yediemin otoparkında, henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangında 100’ü aşkın araç yanarak kullanılmaz hale geldi.

Otopark Cayır Cayır Yandı

Araçlar tek tek patladı

Ülke genelinde birçok farklı noktada çıkan yangınlar Türkiye’nin ciğerini yakmaya devam ederken Kahramanmaraş’ta da Otopark alanında yangın çıktı. Hurda araçların bulunduğu yediemin otoparkında yangın çıktı. Yangın, Onikişubat ilçesi Kahramanmaraş-Adana yolu 6. kilometresinde yer alan yediemin oto parkında bilinmeyen sebeple yangın çıktı.

TOMALARLA SÖNDÜRÜMEYE ÇALIŞILDI

Sebebi bilinmeyen bir nedenle çıkan yangına ihbar üzerine Kahramanmaraş itfaiyesi, Emniyet güçleri desteği ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler sevk edildi. Vatandaşların ve çalışanların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Orman Bölge Müdürlüğü arazözleri ile İl Emniyet Müdürlüğü TOMA’larının destek verdiği yangın halen kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yangında ilk belirlemelere göre, 1 itfaiye erinin dumandan zehirlendiği öğrenildi. Yangın sırasında park halindeki araçlar bir yandan patlarken, bir yandan da alev alev yandı.

100 ARAÇ KULLANILMAZ HALE GELDİ

Hurdalıkta Paltayarak yanan ve çevreyi korkutan yangın büyük güçlükle kontrol altına alındı. Yediemin oto parkında bilinmeyen sebeple çıkan yangın, söndürme ekiplerinin yoğun müdahalesiyle kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının sürdüğü yangında, yaklaşık 120 aracın yandığı öğrenildi. Hurdalıktan sıçrayan ateş Parktaki araçlara da sıçradı ve birçok araç kullanılamaz hale geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER