Kahramanmaraş’ta 63 silah ele geçirildi

Kahramanmaraş'ta polis ekipleri tarafından 1 ay içerisinde yapmış olduğu çalışma neticesinde silah taşıyan, silah kullanan ve silah kullanmaya teşebbüs eden 62 şüpheliden, 63 adet silah ele geçirildi.

Kahramanmaraş’ta 63 silah ele geçirildi

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, havaya ateş eden magandalara, çoğunluğu sabıkalı silah taşıyan kişilere ve olaylarda silah kullanmaya yeltenen kişilere fırsat verilmedi. Polis ekipleri huzur uygulamalarında denetim ve alınan tedbirlerde silahla meydana gelmesi muhtemel olayları engellemek için yoğun önlemler aldı. Silahla gerçekleşebilecek her türlü olaya anında müdahale eden polis, olay yerlerine seri şekilde intikal ederek şüphelileri silahlarla birlikte yakaladı. Mahalle bazlı anlık huzur ve süpürme şeklindeki uygulamalarına ağırlık veren polis, yaya ve motorize ekipler ile silahla meydana gelmesi muhtemel olaylarla ilgili kent genelinde yoğun uygulamalar yaptı. Bunun yanı sıra suça meyilli kişiler ve araçlar takip edilerek, çok sayıda adrese baskın yaptı. Son bir ay içinde yapılan çalışmalarda, havaya ateş ederken suçüstü yakalanan 12 kişi, sokakta üzerinde silah taşırken yakalanan 21 kişi, ikametinde, aracında ve işyerinde silah ele geçirilen 22 kişi, silahla icrai rezalet yaparken yakalanan 3 kişi ve olaydan sonra silahla kaçan 4 kişi yakalandı.
Toplamda 62 şahıstan 2'si ruhsatlı 23'ü ruhsatsız 25 adet tabanca, 7 adet ruhsatsız pompalı tüfek, 16 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 adet ruhsatlı av tüfeği, 13 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi. Yakalanan 62 şahsa da adli ve İdari İşlem yapıldı. 
Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; ateşli silahlarla kamunun huzur ve sükunetini bozan, havaya ateş eden magandalara yönelik etkin mücadelenin sürdürüleceği, vatandaşların can ve mal güvenliği için her türlü tedbirin alınmaya devam edileceği ifade edildi.
(SON-

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180