Kahramanmaraş'ta Ölüm Bulvarı!

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde birbirine bağlı olarak bulunan Alparslan Türkeş ve Necmettin Erbakan Bulvarları son dönemde trafik kazalarıyla dikkat çekmeye başladı.

Kahramanmaraş'ta Ölüm Bulvarı!

''YARIŞAN ARAÇLAR GÖRÜLÜYOR''

Önceki gün akşam 55 yaşındaki bir kadının kazada hayatını kaybetmesi sonrasında yeniden gündeme gelen bulvarda, meydana gelen ilk yaya kazası bu değil. Onlarca kişinin otomobil çarpması sonrası vefat ettiği bu bölgede bazı sürücüler adeta tehlike saçıyor. Özellikle akşam saat 21.00'den sonra gece geç saatlere kadar Kayseri yoluna bağlanan bulvarda yarış yapanlar, yüksek sesli müzik açıp dolaşanlar ve çevreyi rahatsız eden sürücüler fink atıyor. Trafiği tehlikeye düşüren bu sürücüler, yaya kazalarının yanı sıra, araç kazalarına da sebebiyet veriyor.

''KAZALARDA AŞIRI HIZ ÖNE ÇIKIYOR''

Arşivlere bakıldığında, 19 Mayıs 2019 tarihinde 19 yaşındaki bir sürücünün çarptığı 72 yaşındaki Ethem Karayağlı ölmüştü. Aynı bulvarda tam bir yıl sonra 19 Mayıs 2020 akşamı ise 21 yaşındaki bir sürücü 55 yaşındaki Melek Cambaz'a çarparak ölümüne neden oldu. Kazalarda aşırı hız en büyük etken olarak görülüyor. Geçtiğimiz ay ise 50 yaşındaki polis memuru Yakup Karaca, otomoboil çarpması sonrası vefat etmişti. 7 Mayıs 2019'da ise yine aynı bulvarda otomobilin çarpması sonucu 21 yaşındaki İmran Demir hayatını kaybetti. Bu kazaların yanı sıra yaralamalı yaya kazalarının da sayısı hayli fazla.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER